1نحوه استفاده از سرویس تاکسی اینترنتی قو چگونه است؟
ابتدا سوپر اپلیکیشن قو را روی گوشی خود نصب کنید. سپس روی آیکون قو ضربه بزنید. در قسمت تاکسی قو ابتدا آدرس مبدا و سپس مقصد خود را تعیین کنید سپس نوع خودرو، گزینه های سفر و غیره را مشاهده و ویرایش کنید.
2سرویس های تاکسی قو دارای چند نوع خودرو می باشد؟
در سوپر اپلیکیشن قو می توانید نوع خودرو را در قالب تاکسی کلاسیک، تاکسی پیک و ... انتخاب کنید. تاکسی قو شامل استفاده از خودرو با قیمت مناسب می باشد و تاکسی پیک شامل حمل بارهای سبک و قابل حمل با ماشین می باشد.
3قیمت ها در تاکسی قو چگونه تعیین می شود؟
قیمت هر سفر در سوپراپلیکیشن قو بر اساس چهار فاکتور اعم از «ورودی سفر»،«مدت زمان سفر»،«مسافت سفر»،«نسبت عرضه و تقاضا» تعیین میشود . ورودی سفر ، مدت زمان سفر و مسافت سفر قیمت پایه را تشکیل می دهند که هر چند ورودی و مسافت در یک سفر ثابت همیشه یکسان هستند. اما مدت زمان سفر با توجه به عواملی مانند ترافیک یا شرایط جوی متغیر است . در نتیجه قیمت پایه سفرها در شرایطی که ورودی سفر و مسافت یکسان باشد به دلیل ترافیک و تغییر مدت زمان سفر می تواند تغییر کند . این قیمت پایه متغیر خود متاثر از نسبت عرضه و تقاضا است . یک الگوریتم به صورت هوشمند نسبت عرضه و تقاضا را بررسی می کند و با توجه به آن قیمت پایه اضافه یا از آن کم می شود .
4آیا امکان ردیابی خودرو از مبدا تا مقصد وجود دارد؟
بله، از طریق اپلیکیشن قو می توانید حرکت خودرو را ردیابی کنید.
5حفظ امنیت مسافران در طول سفر چگونه است؟
در اپلیکیشن قو امکان تماس مستقیم با شرکت و اعلام موضوع به سرعت پی گیری خواهد شد و امکان به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی و نمایش مسیر حرکت برای مسافر یا شخص طرف قرارداد فراهم شده است. ضمن این موضوع که تمامی رانندگان این شرکت از گواهی سوء پیشینه و عدم اعتیاد برخوردار هستند و عقد قرارداد با رانندگان به صورت حضوری و در دفتر شرکت انجام میشود و تمامی مدارک ارائه شده چه مختص به شخص راننده و چه خودرو به دقت بررسی می گردد و سپس راننده به ناوگان حمل و نقل قو اضافه میشود و در نهایت شرکت خودروهایی که به جهت قرارداد را هر روز بررسی میکند (امنیت مسافر برای ما اولین و بالاترین اهمیت را دارد).
6مدارک مورد نیاز برای استخدام راننده (سفیر) قو به صورت غیرحضوری (اینترنتی) چیست؟
عکس پشت و روی گواهینامه / عکس پشت و روی کارت ماشین / عکس بیمه‌نامه به صورت کامل / عکس سند یا برگه سبز ماشین / عکس تمام‌رخ (بدون ماسک) / عکس و ویدئوی احراز هویت / ویدیو اعتبار سنجی از ماشین
7آیا ثبت‌نام راننده در قو هزینه‌ای دارد؟
ثبت‌ نام راننده تاکسی اینترنتی قو رایگان است. تنها پس از تایید ثبت نام، هزینه استعلام سوپیشینه آنلاین از اعتبار قو رانندگان کسر می‌شود.
8آیا برای فعالیت در قو نیاز به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه است؟
خیر، بلافاصله پس از تایید ثبت نام راننده، شرکت قو صلاحیت رانندگان خود را به صورت آنلاین از پلیس امنیت ناجا استعلام خواهد نمود.
9چه افرادی می‌توانند به‌عنوان راننده (سفیر) در قو ثبت‌نام کنند؟
تمام افراد بالای ۱۸ سال که حداقل ۳ ماه از تاریخ صدور گواهی‌نامه آنها گذشته باشد و خودرو در اختیار داشته باشند، می‌توانند به ‌عنوان راننده تاکسی اینترنتی قو ثبت‌نام کنند.
10برای ثبت نام راننده‌ی قو، خودرو حتما باید به نام راننده باشد؟
خیر فقط گواهی نامه باید به نام راننده قو باشد و بقیه مدارک به نام صاحب خودرو باشد.
11برای فعالیت در قو به چه نوع تلفن همراهی نیاز داریم؟
موبایل‌هایی که قابلیت وصل شدن به اینترنت دارند و از طریق آن می‌توان نرم‌افزار سفیر قو را دانلود و نصب کرد.
12اپلیکیشن سفیران (رانندگان) قو را از چه طریقی دانلود کنیم؟
دانلود نسخه‌های اندروید (سازگار با هوآوی) یا iOS اپلیکیشن سفیران قو از طریق وبسایت قو امکان‌پذیر است.
13تفاوت سفیر و راننده در قو چیست؟
در ناوگان قو به رانندگان «سفیر قو» گفته می‌شود. سفیران به‌عنوان همکاران قو، نقش مهمی در ایجاد تغییر در سیستم حمل‌ونقل شهری کشور دارند.
14آیا امکان ثبت‌نام چند خودرو برای یک راننده (سفیر) وجود دارد؟
خیر؛ هر سفیر فقط با یک خودرو و هم‌چنین فقط یک موتور امکان فعالیت در قو را دارد. (امکان فعالیت همزمان با یک خودرو و یک موتور وجود دارد).
15آیا امکان استخدام چند راننده (سفیر) با یک خودرو وجود دارد؟
بله؛ با هر خودرو تا سقف سه سفیر امکان ثبت نام دارند.
16آیا امکان فعالیت رانندگان خانم در قو فراهم است؟
بله، بانوان هم میتوانند بدون هیچ تفاوت یا محدودیتی نسبت به آقایان به‌عنوان راننده (سفیر) در قو فعالیت نمایند.
17شرایط و ساعات کار در قو چیست؟
در قو هیچ محدودیت روز و ساعتی برای فعالیت سفیران وجود ندارد. رانندگان قو می‌توانند به دلخواه خود در هر ساعت از شبانه روز و هر روزی در سال حتی تعطیلات رسمی کسب درآمد کنند.